piątek, 9 sierpnia 2013

101. Wielka Brytania


Śliczna kartka z prywatnej wymiany z Jennifer przedstawia zarys charakterystycznych koledżów, położonych w mieście Cambridge oraz parę książęcą: księżną Katherine oraz księcia Williama.
Uniwersytet w Cambridge składa się w sumie z 31 takich koledżów, z których najstarszym jest Peterhouse. Uniwersytet w Cambridge został założony w 1209 roku i jest drugim najstarszym, zaraz po Oksfordzie - uniwersytetem w Anglii. Uważany jest za jeden z najlepszych uniwersytetów w Europie i na świecie.
Cambridge położone jest w południowej Anglii, na północny-wschód od Londynu, jest stolicą Cambridgeshire. Nazwa miasta pochodzi od rzeki Cam, która przez nie przepływa. Budowano na niej wiele mostów, które można podziwiać do dnia dzisiejszego.
W latach 1990–1998 miasto to było siedzibą Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego. Działające od 1584 roku wydawnictwo Cambridge University Press jest najstarszym na świecie.
Od 2010 roku piastującym stanowisko wicedyrektora Uniwersytetu Cambridge jest brytyjski lekarz i immunolog o polskich korzeniach, Sir Leszek Borysewicz.
Absolwenci Cambridge zdobyli 65 Nagród Nobla, więcej niż absolwenci jakiegokolwiek innego uniwersytetu na świecie.


  
Źródło: www.123rf.com


Źródło: www.students.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz